18,5 mln z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych dla Samorządów Powiatu Kraśnickiego

11 września Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek wręczył Samorządowcom Powiatu Kraśnickiego promesy. Uroczyste przekazanie czeków odbyło się w sali konferencyjnej Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku. Władze Powiatu Kraśnickiego, Włodarze miast oraz Wójtowie gmin z terenu naszego powiatu zyskali dofinansowania, które łącznie opiewają na kwotę 18,5 mln zł.
Powiat Kraśnicki otrzymał promesę na przebudowę dróg powiatowych nr 2731 i 2732L na odcinku Majdan Grabina do granicy powiatu w gminie Zakrzówek. Całkowity koszt tej inwestycji to 9 499 235 zł, a 80% wartości zadania zostanie pokryta ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Dofinansowanie wynosi 7 599 388 zł. Kompleksowa realizacja przedsięwzięcia odbędzie się we współpracy z Gminą Zakrzówek i rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Podczas spotkania Wojewoda pogratulował przedstawicielom samorządów złożonych do Funduszu Dróg Samorządowych wniosków, przekazał symboliczne karty z kwotami dofinansowania oraz zapewnił wszystkich obecnych, że umowy są gotowe do podpisania w Urzędzie Wojewódzkim.
Otrzymane w dniu wczorajszym fundusze z pewnością przyczynią się do rozwoju gospodarczego gmin, a tym samym całego Powiatu Kraśnickiego.

AG

Opublikowano: 15 września 2019 22:25