Trwa akcja usuwania ubytków w nawierzchniach jezdni po okresie zimowym

Przełom zimy i wiosny to dla drogowców „gorący” okres – mają oni wtedy ręce pełne roboty.

Na drogach powiatowych powiatu kraśnickiego wykonywane są remonty cząstkowe polegające na uzupełnianiu pozimowych ubytków w nawierzchniach jezdni.

Kiedy tylko warunki pogodowe na to pozwalają można nas spotkać w różnych miejscach na drogach powiatowych.

W ostatnich latach zimy nie są tak srogie, mimo to nie oszczędzają naszych dróg. Mniejsze lub większe ubytki pojawiające się w nawierzchni asfaltowej mogą powodować uszkodzenie samochodu, a kałuże powstałe podczas opadów są zmorą pieszych. Pomimo, że drogowcy starają się uzupełniać ubytki na bieżąco, kierowcy powinni uzbroić się w  cierpliwość i dostosować prędkość.

Zachowajmy ostrożność i jeździjmy bezpiecznie.

Opublikowano: 22 lutego 2019 16:35