Trasa Popkowice – Wilkołaz po remoncie

Przebudowa trasy łączącej Popkowice z Wilkołazem to największa inwestycja drogowa w powiecie kraśnickim w tym roku. Została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” w wysokości 1 049 954 zł, co stanowi połowę kosztów. Pozostałe środki zapewniły samorządy: powiat kraśnicki oraz gminy Wilkołaz i Urzędów.
– Ten 7-kilometrowy odcinek był w bardzo kiepskim stanie, a jest on ważny nie tylko dla mieszkańców Urzędowa i gminy Wilkołaz – mówi Andrzej Maj, starosta kraśnicki. – To naturalna alternatywa dla krajowej „19”, zwłaszcza z punktu widzenia mieszkańców dzielnicy fabrycznej Kraśnika. Teraz dzięki niej będzie można łatwiej i szybciej dojechać do i z Lublina.
18 września br. w oficjalnym otwarciu drogi uczestniczyli m.in. wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski, starosta kraśnicki Andrzej Maj, wójt gminy Wilkołaz Paweł Głąb i przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Gawdzik.
Modernizacja trasy Popkowice – Wilkołaz to nie jedyne przedsięwzięcia drogowe, w które zaangażowany jest obecnie powiat kraśnicki współpracujący z innymi samorządami. W tym roku, w porozumieniu z gminami, położonych zostało 16 km nakładek asfaltowych na najbardziej zniszczonych odcinkach dróg powiatowych, a to jeszcze nie wszystkie zadania z tego zakresu zaplanowane na ten rok. Ponadto do końca roku powinny zostać wykonane modernizacje trzech dróg dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich: Dzierzkowice Wola – Sosnowa Wola, Gościeradów – Mniszek, Słodków Trzeci – Szastarka. W tych przypadkach powiat również będzie współpracował z lokalnymi samorządami.

Opublikowano: 26 września 2017 10:21

Zdjęcia: